Допоможемо разом

 

 

В Костянтинівському міському центру зайнятості у режимі «online» за допомогою сервісу «ZOOM» проведено круглий стіл на тему: «Індивідуальний супровід окремих категорій громадян після працевлаштування, успішної їх адаптації та закріплення на новому робочому місці» за участю соціальних партнерів, представників роботодавців та фахівців міського центру зайнятості.

В ході обговорення були розглянуті проблемні питання зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, пенсійного їх забезпечення та соціального захисту.

Відкриваючи засідання круглого столу заступник директора міського центру зайнятості Людмила Князева зазначила, що сьогодні суспільство приділяє значну увагу проблемам захисту гідності, прав і добробуту людей з особливими потребами. Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені в низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для осіб з особливими потребами й сприяти їхньому працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей, стану здоров’я, рекомендацій лікаря та ін.

Для забезпечення ефективного працевлаштування окремих категорій громадян службою зайнятості запроваджено індивідуальний супровід, який здійснюється протягом 12 місяців з дня працевлаштування. Фахівцями Костянтинівського міського центру зайнятості ведеться моніторинг ефективності працевлаштування, заповнюється карта такого моніторингу, в якій фіксуються результати опитування безробітного після працевлаштування та роботодавця.

Прикладом такого супроводу є колишня безробітна особа з інвалідністю – Олена Бракіна, яка була працевлаштована 8 вересня 2020 року за вакансією «укладальник пакувальник» на СП «Нак». В ході індивідуального супроводу було виявлено, що умови зайнятості та оплата праці відповідають вимогам, які були заявлені роботодавцем. Олена успішно адаптувалася на новому робочому місці, задоволена отриманою роботою, а головне – відчуває себе потрібною.

Серед питань, які викликали жваве обговорення під час проведення круглого столу, були питання щодо соціальних прав інвалідів, створення спеціальних робочих місць для них.

Активно розглядались питання пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю. Фахівці Пенсійного фонду ознайомили учасників заходу з новим сервісом «Електронна трудова книжка» на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, який надає змогу громадянам переглядати детальну інформацію про свою трудову діяльність, та сплачені страхові внески.

Як резюме проведення заходу — були обговорені напрямки подальшого партнерства центру зайнятості та роботодавців у вирішенні питання зайнятості людей з інвалідністю.

 

 

Контактна інформація:

85110, Донецька обл., м. Костянтинівка, пл.Перемоги 8

Тел. (06272) 2-12-90

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.