Агропромисловий комплекс району

До уваги аграріїв 

 Основні вимоги до складів для зберігання пестицидів

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні, згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої перевіряються  на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівнем екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнення до нього. Зберігання пестицидів дозволяється тільки у спеціально призначених для цього складах. Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 встановлені вимоги щодо зберігання пестицидів, що спрямовані на усунення негативного впливу пестицидів на життя і здоров’я людей та довкілля.

Склади, на яких зберігаються пестициди, повинні мати під’їзні шляхи з твердим покриттям. Територія складу повинна бути огороджена, озеленена та мати два виїзди. Вхідні двері складу і брама огорожі мають замикатися на замок. На дверях необхідно розмістити попереджувальний напис: «СКЛАД ПЕСТИЦИДІВ. СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО».

За відсутності на складах, де зберігаються пестициди та агрохімікати, централізованого водопостачання –  вода має доставлятися і зберігатися у спеціальних ємностях. Обладнання складу душовою установкою – є обов’язковим. З метою запобігання негативного впливу пестицидів на довкілля, встановлюються санітарно-захисні зони. Ширина санітарно-захисних зон для складів визначається в залежності від їхньої місткості, але не менше 200 м. Склади пестицидів обладнуються стелажами і полицями. Препарати, які затарені у паперові мішки, металеві бідони, пластмасові і металеві каністри, дерев’яні ящики і поліетиленові пакети, повинні зберігатися на піддонах, що встановлюються штабелями, а також на полицях і стелажах. Ширина проходу між штабелями і стелажами має бути не менше 0,7 м, від них до стін споруди – не менше 0,8 м, а для проїзду навантажувача – 3,0 м. Кількість препаратів, що зберігаються на складі, повинна відповідати тоннажу і не перевищувати реальної потреби.

Склад повинен мати два приміщення. Одне – для хімікатів, інше – для засобів індивідуального захисту та інвентарю, оснащене автономною вентиляцією, рукомийником, питною водою, аптечкою.

Територія складу повинна бути забезпечена водою для гасіння пожеж, всі приміщення первинними засобами пожежогасіння, кількість яких залежить від площі і виду речовин, що зберігаються.
Відповідальність за зберігання і видачу пестицидів несе завідуючий складом, в обов’язки якого входять приймання, розміщення і видача пестицидів, спостереження за справністю тари, а також організація робіт: прання спецодягу, знешкодження інвентарю, порожньої тари з-під пестицидів, прибирання і знешкодження території складу, вантажно-розвантажувальних механізмів. Перебування людей на складі допускається тільки під час приймання і відпуску препаратів, а також при виконанні спеціальних робіт.

Всі пестициди, що поступають на склад та відпускаються зі складу, записуються в пронумеровану, прошнуровану і скріплену печаткою книгу приходу-витрати. Книга зберігається на складі під замком.
Видача пестицидів із витратного складу бригадиру, або іншій особі, відповідальній за проведення робіт із захисту рослин здійснюється за письмовим розпорядженням керівника(власника) господарства, їх заступників, агронома по захисту рослин. Кількість пестицидів, що відпускаються, повинна відповідати одноденній потребі. В кінці робочого дня невикористані пестициди повинні здаватися на склад, про що робиться відповідний запис у книзі приходу-витрат із зазначенням їх кількості. Наприкінці року на складі проводиться інвентаризація пестицидів з складанням акту зняття їх залишків. Акт підписується керівником, агрономом по захисту рослин, бухгалтером і завідуючим складом та зберігається на складі.

Зберігання засобів захисту рослин (ЗЗР) потребує особливих умов. Деякі із ЗЗР – небезпечні для людей та тварин. До того ж, у разі порушення правил зберігання, температурних режимів вони можуть зіпсуватися і втратити свої властивості. Найбільш шкідливими для пестицидів є низькі температури. Під їх впливом може відбутися розшарування ЗЗР, випадіння осаду, що зрештою призведе до закупорювання розпилювачів та фільтрів обприскувачів. Щоб уникнути цього, температура у спеціалізованому приміщенні, де зберігаються хімікати, не повинна опускатися нижче 5°C. У холодну пору року хімікати мають зберігатися на спеціалізованих опалювальних складах, де, згідно зі СНіП 11‑108‑78 «Склади сухих мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин», температура повітря повинна триматися на рівні 8–10 °C, відносна вологість  не перевищувати 75%.

Відповідно до ДСП «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСП 8.8.1.2.001‑98), зберігання засобів захисту рослин на складах допускається лише після отримання ним відповідного паспорта. Паспортизація складу здійснюється щорічно. Зберігання пестицидів на непаспортизованих складах заборонено. При виявлені порушень санітарних правил паспорт вилучається і подальша експлуатація складу не допускається.

Управління фітосанітарної безпеки 
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області


 

ПАМ’ЯТКА сільгосппідприємствам, фермерським господарствам

У зв’язку з початком проведення весняно — польових робіт, з метою попередження випадків отруєння та загибелі бджіл у результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами при проведенні зазначених робіт, Костянтинівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області попереджає всіх юридичних та фізичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин:

відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» Ви зобов’язані  не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години;

відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законами України.

Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації при виникненні загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зокрема, відповідальність несуть особи, винні у:

— приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини, а також майну і навколишньому середовищу;

— застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;

— невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

—  використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.

 

Просимо з усією відповідальністю поставитись до вищезазначеної інформації.

Костянтинівське районне управління   Головного

управління Держпродспоживслужби  в Донецькій області


Увага мешканці Костянтинівського району та міста Костянтинівка!!!

У зв’язку із складною епізоотичною ситуацією, щодо сказу тварин на території Костянтинівського району та з метою виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики інфекційних та паразитарних хвороб тварин на 2019 рік з 05.11.2019р по 09.11.2019р на всій території мисливських угідь Донецької області, в тому числі і Костянтинівського району, пройде широка кампанія з розкладки пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків ін..). Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями, тому просимо мешканців бути обачливими та з розумінням віднестись до даних заходів.До відома користувачів водних об’єктів та зацікавлених осіб!

З метою своєчасної подачі документів Донецькій обласній державній адміністрації щодо поновлення терміну дії договору оренди водного об’єкта загальнодержавного значення, припинення терміну дії договору оренди водного об’єкту або включення водного об’єкту до переліку водних об’єктів, які будуть виставлятися на земельні торги надаємо зразки ЗАЯВ та перелік необхідних документів (додається).

У разі виникнення питань звертайтеся за роз’ясненнями до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за телефоном  (06272)2-30-37 або за адресою місто Костянтинівка, пр-т Ломоносова, 156, 1 поверх, каб. 103-104.

Zrazok-zayavy-pro-vklyuchennya-do-pereliku-vodnyh-obyektiv

Zrazok-zayavy-na-rozirvannya-dogovoru-orendy-ta-perelik-dokumentiv-do-zayavyУВАГА! НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРОДУКТ!

 З початку 2019 року в країні неодноразово реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій серед населення, здебільше причиною отруєнь є харчовий фактор, найчастіше вживання недоброякісних харчових продуктів.

З метою недопущення ботулізму та інших гострих кишкових захворювань серед населення Костянтинівського району Костянтинівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до мешканців району з попередженнямне купувати на стихійних ринках продукти харчування, оскільки вони потенційно небезпечні. Слід серйозно поставитись до даної інформації. Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Потрібно розуміти, що якість продукціїтам ніхто не контролює та не несе відповідальності за її безпеку. Ця продукція,особливо м’ясні продукти, риба та продукти, які вимагають особливих умов зберігання, може викликати всю групу кишкових захворювань і серйозні харчові отруєння.  І поки продавці стихійних ринків розповідають Вам про якість та безпечність їхньої продукції Ваша близька людина може знаходитися в лікарні, після вживання такої продукції.

Щоб за власні кошти придбати якісні та безпечні продукти в місцях встановленої торгівлі (магазин, агропродовольчий ринок та),обов’язково питайте, та не соромтесь дивитись у продавців  супровідну документацію на їх товар, а самесертифікати якості, декларації виробника, товарно-транспортні накладні, експертні висновки державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчому ринку.

 

Запам’ятайте: У Вас завжди є право вибору! «Попит завжди породжує пропозицію». Тільки разом ми зможемо подолати цей недуг, більшості міст нашої країни, бо отруєння не проходить безслідно! Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, особливо дітей!

Костянтинівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області


Правила перевезення домашнього улюбленця

До уваги мешканців Костянтинівського району, що є власниками домашніх тварин (котів, собак), особливо які здійснюють міжнародні  перевезення своїх тварин.

З  01.08.2019 відомості паспортів на тварин не встановленого зразка при перетині державного кордону не братимуться до уваги. Переміщення домашніх собак та котів здійснюються виключно за єдиною формою бланку ветеринарно-санітарних паспортів встановленого зразка , що затверджені наказом Мінагрополітики від 26.10.2017 № 578.

Право на видачу або відмову у видачі ветеринарно-санітарних паспортів на тварину  встановленого зразка, згідно Закону України «Про ветеринарну медицину», мають лише державні установи, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.

Звертаємо увагу на те, що ветеринарні паспорти старого зразка у власників не вилучатимуться, але вони не визнаються при операціях купівлі-продажу домашніх тварин та видачі ветеринарних документів  чи при переміщені за кордон.

Костянтинівська районна державна лікарня

ветеринарної медицини

 


 Шановні мешканці Костянтинівського району!

Розпорядженням голови  облдержадміністрації, керівника обласної  військово – цивільної адміністрації  від 03.06.2019 № 555/5-19 затверджено  Порядок  використання коштів обласного бюджету, передбачених  для  формування матеріально — технічної бази новостворених сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів  шляхом надання фінансової підтримки на придбання обладнання для прийому  та охолодження молока.

Фінансова підтримка надається новоствореним сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (далі – СОКи) на безоплатній та безповоротній основі. Новоствореним вважається СОК, державна реєстрація  якого відбулась після 01 січня 2018 року.

Право на фінансову підтримку  мають усі  СОКи:

 • які здійснюють діяльність на підконтрольній українській владі території Донецької області;

— членами яких є фізичні особи – власники корів, юридичні особи — виробники сільськогосподарської продукції молочного напрямку.

Обсяг фінансової підтримки одному СОКу за рахунок  коштів обласного бюджету дорівнюється 75% вартості  обладнання для прийому та охолодження молока, яке  планується придбати, але не може перевищувати  500,0 тис. грн. без  урахування ПДВ.

         Право на фінансову підримку  згідно з цим  Порядком не мають СОКи, які:

1) мають засновників, що не відповідають вимогам для мікропідприємств або малих та середніх підприємств за показниками  на дату складання річної фінансової звітності за рік, що  передує звітному;

2) подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за фінансовою підтримкою;

3) визнані банкрутами  або щодо яких порушено справу про банкрутство, або перебувають у стадії припинення;

4) мають заборгованість або прострочені боргові платежі за кредитами, а також  заборгованість із сплати податків, зборів, обов’язкових  платежів;

5) отримали державну підтримку з порушенням умов її подання або умов щодо цільового використання бюджетних коштів;

6) отримують фінансову підтримку з обласного бюджету, строк надання якої не закінчився;

7) отримують іншу державну допомогу, сукупний розмір якої за будь – який трирічний період  перевищує  суму,  еквівалентну 200 тис. євро.

СОК має право на фінансову підтримку, що надається за рахунок  коштів обласного бюджету,  лише один раз  протягом строку дії  Програми.

Для  відбору  СОКів,  яким буде  надана  фінансова підтримка, Донецькою облдержадміністрацією утворюється комісія. Інформація про роботу комісії, строки подання та перелік документів, зразки заяви, зобов’зання оприлюднюються в  оголошенні на офіційному сайті департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації, який знаходиться за адресою: бульвар Машинобудівників, 20,  м. Краматорськ,  84313.

СОКи, які мають намір отримати фінансову підтримку, протягом строку, зазначеного в  оголошені для подачі документів, подають на розгляд Комісії:

1) заяву про участь у відборі для отримання коштів обласного бюджету, передбачених на формування матеріально- технічної бази СОКу шляхом надання фінансової підтримки на придбання обладнання для прийому  та охолодження молока (зразок форми);

2) перелік обладнання для прийому  та охолодження молока, яке планується придбати СОКом за рахунок фінансової підтримки із зазначенням його вартості;

3) довідку про банківські реквізити, видану банківською установою, в якій відкрито розрахунковий рахунок СОКа;

4)  довідку, видану банківською установою, в якій відкрито рахунки СОКу, про відсутність (наявність) прострочених боргових зобов’язань за кредитами;

5) копію  статуту СОКа, завірену  в установленому порядку;

6) письмове зобов’язання СОКу  щодо  повернення коштів обласного бюджету, отриманих на фінансову підтримку,  у випадках, передбачених пунктом 3 розділу V Порядку (зразок форми);

7) баланс та звіт про результати фінансової  діяльності СОКа за попередній звітний період ( у разі наявності);

8) інформацію про відсутність у СОКа заборгованості із сплати  податків, зборів та /або інших обов’язкових  платежів, надану органом ДФС України;

9) інформацію про відсутність державної підтримки з обласного бюджету, строк надання якої не закінчився ( у письмовому вигляді);

10) довідку про кількість членів СОКу, на 01 число місяця, що передує місяцю подання заяви;

11) інформацію про кількість наявного поголів’я корів у членів СОКу  на 01 число  місяця, в якому подано заяву про участь у відборі;

СОКи забезпечують повноту і достовірність відомостей у наданих Комісії документах. Документи подаються головою СОКу особисто / або уповноваженою в установленому порядку особою.

Більш детальні роз’яснення щодо  Порядку  використання коштів обласного бюджету, передбачених для формування матеріально — технічної бази новостворених сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів  шляхом надання фінансової підтримки на придбання обладнання для прийому  та охолодження молока можливо отримати в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою:   м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.


 

До  уваги   мешканців   Костянтинівського  району!

У зв’язку з встановленням на території області стійкої сухої погоди  та      5 класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди, з метою запобігання виникненню пожеж на підприємствах агропромислового комплексу, лісових пожеж у лісових масивах району доводимо до Вашого відома, що розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 19 червня 2019 року  № 613/5-19 „Про заборону відвідування лісових масивів у пожежонебезпечний період      2019 року”,

Заборонено  у період надзвичайної небезпеки у 2019 році:

1)  відвідування населенням хвойних  насаджень;

2) заїзд на територію  лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

3)  розведення багать у лісі та лісосмугах;

4) випалювання трави  та інших рослинних рештків на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу,  у тому числі  проводити  сільськогосподарські пали  землекористувачами;

5) палити, кидати непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць , що обладнанні для цієї мети;

6) звалювати та спалювати у лісосмугах, лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові відходи тощо.

 

Звертаємо увагу кожного громадянина на необхідність  дотримуватись вимог протипожежної безпеки, від яких залежить збереження здоров’я та життя людей, майна і техніки від пожеж.

 

Управління агропромислового розвитку

Костянтинівської райдержадміністрації


ОГЛЯД ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ МАЛОГО АГРОБІЗНЕСА

Шановні мешканці Костянтинівського району!

Розпорядженням голови  облдержадміністрації, керівника обласної  військово – цивільної адміністрації  від 25.04.2019 № 447/5-19 затверджено  Порядок  використання коштів обласного бюджету, передбачених  для  часткового відшкодування вартості придбаних установок індивідуального доїння молока.

Отримувачами коштів є особисті селянські господарства, які здійснюють свою діяльність на підконтрольній українській владі території Донецької області (далі – ОСГ), в особі одного з членів ОСГ за згодою усіх повнолітніх членів ОСГ.

Право на часткове відшкодування вартості установки мають ОСГ, які є членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та здійснюють свою діяльність на підконтрольній українській владі території Донецької області, що утримують дві та більше корів. Часткове відшкодування надається на безоплатній та безповоротній основі.

Часткове відшкодування здійснюється в обсязі 75 % від фактичної вартості установки, що придбана протягом 2018 – 2020 років, та не може перевищувати 15 000 гривень.

ОСГ, які мають намір отримати часткове відшкодування вартості установки, подають на розгляд Комісії із визначення ОСГ, яким надається часткове відшкодування вартості установки, наступні документи:

Заяву про надання часткового відшкодування вартості придбаної установки індивідуального доїння молока;

 • Копії паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку;
 • Копії платіжних документів, підтверджуючих придбання установки;
 • Копії технічної документації на установку (із зазначенням її індивідуального серійного номера) та гарантійного талону;
 • Копію паспорту громадянина України (для фізичної особи);
 • Копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків, або паспорту громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідні органи і мають відмітку у паспорті);
 • Згоду на обробку персональних даних;
 • Довідку про банківські реквізити, видану банківською установою, в якій відкрито розрахунковий рахунок;
 • Довідку, видану банківською установою, в якій відкрито рахунки, про відсутність (наявність) прострочених боргових зобов’язань за кредитами;
 • Письмове зобов’язання ОСГ повернути кошти обласного бюджету, одержані для часткового відшкодування вартості установки, у разі невиконання вимог, передбачених пунктом 4 розділів ІVта VПорядку;
 • Облікову картку об’єкта господарського обліку або витяг зі Списку осіб, яким надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель міських поселень, за формами затвердженими наказом Державної служби статистики України від 24 листопада 2015 року № 340 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації для сільських, селищних та міських рад»;
 • Письмову згоду усіх повнолітніх членів ОСГ на отримання відшкодування вартості установки.

Роз’яснення щодо Порядку  використання коштів обласного бюджету, передбачених для часткового відшкодування вартості придбаних установок індивідуального доїння молока можливо отримати в управлінніагропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.


Шановні сільгосптоваровиробники!

З метою усунення негативного впливу на галузь бджільництва від застосування пестицидів та агрохімікатів необхідно суворо дотримуватись правил, норм та регламентів застосування засобів захисту рослин.
Згідно Закону України «Про бджільництво», стаття 37 юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин, через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких, знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законом України.
Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть, особи винні у:
— неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
— порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
Зокрема відповідальність несуть, особи винні у:
— приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини, а так само майну у навколишньому середовищу;
— недотримання вимог стандартів, санітарних норм і правил та інших нормативних документів під час виробництва, транспортування, зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів їх застосування;
— забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів, харчових продуктів, грунту, води, повітря;
— порушення регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування пестицидів та агрохімікатів;
— застосування пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;
— не виконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;
— використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.
Для попередження випадків отруєння та гибелі бджіл внаслідок порушення вимог чинного законодавства щодо використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин, нагадуємо про необхідність забезпечення контролю цих питань.
Просимо суворо дотримуватись вимог чинного законодавства.


Подай документидо сільської ради –

отримай до 2500 грн.(на одну голову)

за утриманнямолодняка

 великої рогатої худоби (ВРХ)

 

Для отримання дотації за утримання молодняку ВРХ  власник має подати до сільської ради копії документів:

паспортів  ВРХ, а  у разі утримання 10 і більше голів молодняка ВРХ —  витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.  

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Роз’яснення щодо отримання дотації за вирощування молодняку ВРХ, який народився в господарствах, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників можливо отримати  в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.


Інформація для операторів ринку

Костянтинівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє, що з метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи HACCP в Україні фахівці проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Міністерства аграрної політики та продовольства України. Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом з спеціалістами платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» розробили безкоштовний навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».           Навчальний курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи HACCP, та доступною мовою пояснює такі непрості питання:-        що таке нове харчове законодавство України;-        що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;-        хто такі оператори ринку;-        що таке простежуваність у харчовому законодавстві;-        що таке HACCP та як його правильно читати.          Курс спрямований насамперед на представників бізнес-середовища, але цікавим як фахівцям державного сектору в харчовій галузі, так і споживачам.           Навчання повністю безкоштовне, воно побудоване у вигляді відеолекцій. За результатами успішного проходження курсу учасники отримають відповідні сертифікати.            Також інформуємо, що зареєструватися на безкоштовний навчальний онлайн-курс можна за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursev1:MinAgro+HACCP101+2019_Т2/about.


До уваги суб’єктів господарювання,

що займаються виноградарством та садівництвом!

 

Нагадуємо Вам, що в районі працює комісія з питань фінансування розвитку виноградарства і садівництва, склад якої затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.10.2017 року № 338.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587 (із змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, яким визначено механізм використання коштів, передбачених у держаному бюджеті за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Бюджетні кошти надаються суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для часткової компенсації вартості (без урахування сум ПДВ) будівництва, придбаних основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг у поточному бюджетному році.

У 2019 році, відповідно до наказу Мінагрополітики України від 28.01.2019 № 24 «Про визначення напрямів державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2019 рік фінансування за вищевказаною бюджетною програмою буде здійснюватися за напрямками:

 1. придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;
 2. будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для сублімаційного висушування фруктів.

З більш детальною інформацією щодо державної підтримки галузі садівництва, виноградарства і хмелярства можна ознайомитися  на сайті мінагрополітики України за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk

За роз’ясненнями звертайтеся до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за телефоном (06272)2-30-37.

Управління агропромислового розвитку

райдержадміністрації


Щодо програми здешевлення кредитів

Доводимо до Вашого відома, що у Донецькій області працює Конкурсна комісія з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 (із змінами).

Компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу — юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам — підприємцям (далі – позичальники), за укладеними кредитними договорами.

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат та середньостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

Компенсація не надається позичальникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство, яких визнано банкрутами, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами державної фіскальної служби.

 

Для участі у конкурсному відборі необхідно подати до департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації за адресою: м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 20 заявку за встановленою Мінагрополітики формою, затвердженою наказом від 01.07.2015 № 253 «Про затвердження форм документів та надання інформації щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» та такі документи:

Копію кредитного договору, посвідчену банком-кредитором або обслуговуючим банком, та копії додатково укладених договорів між позичальником та кредитором;

довідку про банківські реквізити позичальника;

виписку банку-кредитора або обслуговуючого банку про отримання позичальником кредиту;

копію фінансової звітності за останній рік відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” (додаток 1 “Баланс” (Звіт про фінансовий стан), форма     № 2 “Звіт про фінансові результати” (Звіт про сукупний дохід), а для позичальників, які є юридичними особами та зареєстровані у поточному році, — за останній звітний період, що передує поданню заявки;

довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів, видану відповідними органами державної фіскальної служби;

копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі.


Урядові програми  підтримки  фермерських господарств

 

Постановою КМУ від 7 лютого 2018 р. № 106 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки  розвитку фермерських господарств» зі змінами та доповненнями внесеними постановою КМУ від  30.01.2019 № 126   удосконалено та деталізовано механізм надання державної підтримки фермерським господарствам  за наступними напрямами:

1) часткова компенсація вартості  насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб – підприємців  та юридичних  осіб, які здійснюють  виробництво /та/або його реалізацію.

Часткова компенсація  вартості насіння  сільгоспрослин вітчизняного виробництва категорій базове, сертифіковане надається у розмірі 80 % вартості насіння без урахування сум ПДВ, але не більше 80,0 тис. грн.. на одне фермерське господарство.

2) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими  дорадчими  послугами.

3) фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

4)  часткова компенсація вартості придбаної  сільськогосподарської техніки  та обладнання  вітчизняного виробництва.  Часткова компенсація надається у  розмірі 40 % від  вартості техніки  та обладнання без урахування ПДВ.

5) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним фермерським господарствам.

Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3,0 тис. грн. на 1 гектар, але не більше 60,0 тис.  грн. на одне фермерське господарство.

6) додаткова фінансова  підтримка фермерських господарств  із  статусом сімейних фермерських  господарств  через  механізм доплати на користь  застрахованих осіб — членів/голови  сімейного фермерського господарства  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

7) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар)  для фермерських господарств  (крім  новостворених).

Фермерським  господарствам  (крім  новостворених)  надається бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1гектар)  у розмірі  12,0 тис. грн.   з розрахунку на 1 члена фермерського господарства, який є членом фермерського господарства на момент подання заявки для отримання  бюджетної  субсидії  на одиницю оброблюваних угідь (1гектар). Максимальний розмір бюджетної субсидії  на одне фермерське господарство не може перевищувати 40,0 тис. грн..

Фермерському господарству  (крім  новостворених) голова якого на момент  подання заявки має вік до 35 років, бюджетна  субсидія  на одиницю оброблюваних угідь (1гектар) надається у максимальному розмірі.

8) здешевлення кредитів.

Компенсація надається  одержувачам  за нараховані  і сплачені  у поточному році  відсотки  за користування  кредитами  у розмірі 1,5 облікової  ставки Нацбанку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт.

Роз’яснення щодо умов  отримання державної підтримки за вказаними напрямами можливо отримати  в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, кімн.103, телефон (06272) 2-30-37.


Зміни до постанови 106 від 07.02.2018


 

До уваги фізичних осіб – власників
молодняку великої рогатої худоби!

Пунктом 9 постанови КМУ від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (зі змінами згідно постанови КМУ від 30.01.2019 року № 110) механізм надання бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби в господарствах фізичних осіб.
Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб,а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.
Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:
у період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову,
у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову,
у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1500 гривень за голову.
Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:
за перші чотири місяці утримання молодняка — 300 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка — 700 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка — 1500 гривень за голову.
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.
Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, міської ради або ради ОТГкопії такихдокументів:
— паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
— паспорта громадянина України;
— довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
— документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).
Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб — власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.
Документи, що подаються для отримання дотації за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, приймаються до 1 квітня поточного року у разі наявності в господарстві населення такого молодняка на момент подання документів.
Датою переміщення молодняка вважається дата прибуттятварини в господарство нового власника, зазначена у паспортіВРХ, засвідчена в установленому порядку та підтвердженаінформацією, наданоюАдміністраторомЄдиного державного реєструтварин.
У разіобміну та видачі нового паспорта ВРХ дата прибуттятварини в господарствопідтверджуєтьсяінформацією, наданоюАдміністраторомЄдиного державного реєструтварин.
Роз’яснення щодо отримання спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка ВРХ, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників можливо отримати в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.


Урядові програми підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)

Постановою КМУ від 7 лютого 2018 р. № 107 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) із змінами та доповненнями внесеними постановою КМУ від 30.01.2019 № 110 удосконалено та деталізовано механізм надання державної підтримки за наступними напрямами:
1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (рибництво);
2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість за рахунок банківських кредитів;
3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, які утримуються в господарствах, які є юридичними особами;
4) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби в господарствах фізичних осіб;
5) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність, для суб’єктів господарювання – юридичних осіб;
6) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції;
7) часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.
Роз’яснення щодо отримання державної підтримки за вказаними напрямами можливо отримати в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, кімн.103, телефон (06272) 2-30-37.


ДО УВАГИ ГОЛІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!

 

Доводимо до Вашого відома, що в рамках  проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» 21 лютого 2019 року у м. Краматорськ відбудеться семінар для керівників та бухгалтерів невеликих фермерських господарств (із земельним банком 100 – 2000 га) на тему «Підвищення фінансової грамотності агровиробників та поширення інформації про інструмент аграрних розписок серед цільової аудиторії».

Семінар відбудеться в приміщенні Донецького центру розвитку місцевого самоврядування за адресою: м. Краматорськ, вул. Дружби, буд. 6.

Запрошуються особи, зацікавлені в отриманні додаткового фінансування. За більш детальнішою інформацією звертайтеся до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за телефоном (06272)2-30-37.


До відома керівників сільгосппідприємств,

фермерських господарств та іншим зацікавленим особам!

 

Управління агропромислового розвитку доводе до Вашого відома, що статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено з 1 січня 2019 року місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 4173 грн. та погодинну заробітну плату – 25,13 грн.

Законом встановлено  у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць: з 1 січня -1921 грн., з 1 липня -2007 грн., з 1 грудня —  2102 грн.

Мінімальний посадовий оклад (таріфна ставка) працівника за повністю виконану норму робочого часу у нормальних умовах праці встановлюється у розмірі, не меншому від пожиточного мінімуму для працездатних осіб визначеного законодавством України, а саме, з 01.01.2019 — 1921 грн.

Але, відповідно до статті 3-1 Закону України «Про оплату  праці», розмір заробітної плати  працівника за повністю  виконану місячну (годинну) норму праці не може  бути нижчим за розмір  мінімальної  заробітної плати. Якщо  нарахована заробітна плата працівника, який  виконав  місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної  заробітної плати,  роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної, яка виплачується  щомісячно  одночасно  з виплатою заробітної плати. Отже,  коригування до мінімального  розміру можна проводити  або надбавками, доплатами, місячними преміями або просто проводити доплату до 4173 грн.

Статтею 265 Кодексу законів про працю України  передбачено відповідальність за порушення законодавства про працю. Так, за  недотримання роботодавцем  мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – 41730 грн.

З прийняттям Державного бюджету на 2019 рік, Профспілкою працівників АПК України зроблено розрахунки мінімальних гарантованих розмірів годинних тарифних ставок і місячних посадових окладів згідно додатків до Галузевих угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців ״Федерація роботодавців агропромислового комплексу  та продовольства України״ і Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України в сільському господарстві на 2014 – 2020 роки.

Просимо  здійснити заходи щодо застосування норм Галузевої угоди при формуванні фонду оплаті праці, укладання колективного договору на підприємстві в 2019 році з обов’язковим дотримання рівня мінімальної заробітної плати з 01.01.2019 року — 4173 грн., укладання офіційних трудових договорів з найманими працівниками та інших вимог законодавства про працю.

 

Додатки_1-5


 

За довідками звертатися до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за телефоном (06272)2-30-37.

До уваги голів фермерського господарства!

Значні обсяги прямої державної підтримки передбачають збільшення кількості утримувачів державної допомоги і вимагають суттєвого удосконалення механізмів адміністрування, контролю, моніторингу та аудиту програм державної підтримки, а також виконання функцій, які забезпечують найбільш ефективне використання бюджетних коштів, досягнення збалансованості у фінансуванні програм підтримки, стійкий соціально-економічний розвиток на селі, підвищення конкурентоспроможності виробників АПК, розширення товарної структури експорту та утвердження України на світових ринках продовольства. Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»», яким визначаються основні засади створення та функціонування Державного виплатного агентства та Державного аграрного реєстру.
Виробник сільськогосподарської продукції може пройти процедуру реєстрації в єдиному реєстрі шляхом створення особистого електронного кабінету та автоматично отримати інформацію про всі види державної допомоги, критерії участі в них та можливість прийняти участь у тій чи іншій програмі шляхом подачі он-лайн заявки.
Реєстрація посилить комунікацію між виробниками та державою, дозволить розробити ефективну фінансову допомогу.

Реєстрація за посиланням: http://farmer.agrianalytica.com/register_reg

Інформацію щодо реєстрації можна отримати за тел.: (097)578-46-51,
(050)914-35-43.

 


Шановні сільгосптоваровиробники!

Г Р А Ф І К особистого прийому громадян керівництвом управління агропромислового розвитку райдержадміністрації на 2019 рік

Асоціація фермерів та приватних землевласників України за підтримки Мінагропролітики з метою формування єдиного реєстру фермерських господарств –  одержувачів державної підтримки розробили картку фермера.

Аби отримати картку фермера необхідно зареєструватися за посиланням: http:// farmer.agrianalytica.com/registr_reg  або

http:// farmercard.agrianalytica.com/registr_reg

Термін реєстрації до 15 грудня 2018 року.

Детальну інформацію щодо реєстрації можна отримати за номерами телефонів: 097-578-46-51;  050-914-35-43

 


 

До уваги фермерських господарств!

Костянтинівського району та міста Костянтинівка!!!

У зв’язку із складною епізоотичною ситуацією, щодо сказу тварин на території Костянтинівського району та з метою виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики інфекційних та паразитарних хвороб тварин на 2018 рік протягом двох тижнів по всій території мисливських угідь Донецької області, в тому числі і Костянтинівського району, пройде широка кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків ін..).

Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями, тому просимо мешканців бути обачливими та з розумінням віднестись до даних заходів (розкладка пероральних вакцин).


Профілактика сказу!

Сказ -це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і завжди закінчується смертю.  Можуть хворіти будь-які теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, їжаків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів.Хворіє і людина.

Так на початок 2018 року в Костянтинівському районі було зареєстровано 1 випадок сказу серед  м’ясоїдних тварин

Пам’ятайте вірус  може передаватись не лише через укус, а й при обслиненні хворою твариною. Достатньо зараженій слині потрапити на слизову оболонку губ, кон’юнктиву очей людини, на ушкоджену шкіру (навіть при незначній подряпині) — й вірус опиняється у крові. Інкубаційний період найчастіше триває від 10 діб до одного року і залежить від локалізації укусу. Слід знати, що інфіковані дикі тварини дуже агресивні, втрачають відчуття страху, наближаються до людських помешкань і нападають на домашніх собак, котів, коней, корів, трапляється, і на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.

 Запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:

 1. Всі громадяни зобов’язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Вигулювати собак тільки на повідках, в намордниках, у сільській місцевості – тримати на прив’язі або у вольєрах.Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, не щеплених проти сказу.
 2. 2. В жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 14 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові. Буває, що агресивну тварину знищують, тоді труп необхідно доставити у ветлабораторію, де зроблять аналіз на сказ.
 3. 3. При появі біля гурту сільськогосподарських тварин хижаків (лисиць, вовків та інших) та нанесення ними покусів тваринам необхідно терміново сповістити сільських або міського голову, ветеринарних та медичних працівників.

        Якщо стався укус і з рани тече кров, не слід зупиняти її в перші хвилини — з кров’ю витікає й частина слини тварини. По-друге, треба ретельно промити рану струменем гарячої води з господарським (72%) милом, адже вірус руйнується в лужному середовищі. Краї рани слід обробити спиртом або 5%-м йодом, накласти стерильну пов’язку й терміново звернутися до найближчого медичного закладу. Якщо інфікована вірусом сказу людина вчасно не звернеться по допомогу до медичного закладу, шансів вижити немає.

Для підтримки  епізоотичного благополуччя в дикій фауні на мисливських угіддях  Костянтинівського району, загальною площею 100 тис.га, планується провести пероральну  вакцинацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Також в Костянтинівському районі та м. Костянтинівка постійно проводиться вакцинація собак, кішок та сільськогосподарських тварин.

Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями.


Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації надало консультативну допомогу  сільським радам щодо приймання документів,  складання відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби станом на 01 вересня 2018 року, та подання їх до департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації.

На початку листопада поточного року 43 мешканця Торської, Білокузьминівської, Віролюбівської, Марківської та Миколайпільської сільських рад Костянтинівського району отримали дотації за молодняк великої рогатої худоби в сумі  34,5 тис. грн.


 

 


Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації разом із Головним управління Держпраці у Донецькій області 5 жовтня 2018 року  організовано та проведено семінар – нараду на тему: «Дотримання законодавства України про працю: основні питання з охорони праці, ринкового нагляду та сфери його розповсюдження».

Під час семінару було розглянуто питання щодо вимог Закону України «Про державний контроль нехарчової продукції» та вимог технічних регламентів до нехарчової продукції, Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».


Управління агропромислового розвитку повідомляє, що статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


План закупівель

До уваги сільськогосподарських товаровиробників!

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ КОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ!

 Із метою підтримки приватного сільського господарства в Костянтинівському районі управління агропромислового розвитку райдержадміністрації разом із благодійним фондом «Карітас Краматорськ» організовує проведення тренінгу на тему: «Ефективне вирощування овочів у приватному сільському господарстві» (Тренер Вітанов О.Д. – завідувач відділу новітніх технологій вирощування овочевих і баштанних культур інституту овочівництва і баштанництва, НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор)

Тренінг відбудеться 22 серпня 2018 року об 11-00 у будівлі районної ради  за адресою: м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, буд. 156, 4 поверх (мала зала).

Запрошуємо взяти участь зацікавлених мешканців Костянтинівського району.

Координатор проекту БО «БФ «Карітас Краматорськ» Євген Кулік

тел. 066-311-45-62

 

 

Нагадуємо, що пунктом 9 постанови КМУ від 07.02.2018 № 107  «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для  підтримки галузі тваринництва» визначено механізм надання бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних  осіб.

Дотація надається на безповоротній основі фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований в установленому порядку молодняк великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову,  від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову,  від 9 до 13 місяців — 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської ради або Іллінівської об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

— паспортів великої рогатої худоби, порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

— паспорта громадянина України;

— довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

— документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб — власників тварин.

Підставою для внесення до журналу обліку фізичних осіб – власників тварин  є підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною  особою поголів’я молодняка ВРХ.


Роз’яснення щодо отримання спеціальної  бюджетної дотації за вирощування молодняка ВРХ, який народився в господарствах фізичних  осіб можливо отримати  в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, пр-т Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.

26.07.2018 року відбулась зустріч представників управління агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації з мешканцями Торської, Марківської сільських рад, які утримують корів.
Під час зустрічі було розглянуто питання щодо діючих у 2018 році державних програм підтримки галузі тваринництва, умови національного нормативного документу ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране». Вимоги при закупівлі в частині вимог до молока другого ґатунку, дію якого для фізичних осіб продовжено до 01.01.2020 року.
Роз’яснено порядок створення та роботи сільськогосподарського молочарського кооперативу, проблеми та пропозиції щодо підтримки домогосподарств, які займаються виробництвом молока. 

УВАГА!

До відома землевласників та землекористувачів!

На Донеччині в обласному управлінні юстиції створена пряма телефонна «гаряча» лінія з питань рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю

 

 

Відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008р. № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» 18 червня 2018 року в юстиції Донеччини створена пряма телефонна «гаряча» лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області.

Звернувшись за телефоном «гарячої» лінії /06264/ 4-24-81, можна отримати кваліфіковану пораду з вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин.

«Гаряча» лінія працює щодня, крім вихідних, з 09.00                   до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та                   з 13.00 до 15.45.

 

 

Головне територіальне управління

юстиції у Донецькій області


Рішення сільської ради про ставки податку

 

 

 

Управління агропромислового розвитку

Костянтинівської райдержадміністрації повідомляє

 

З 19.05.2018 року відмічено відродження клопа шкідливої черепашки.

З 28 травня чисельність шкідника почала перевищувати ЕПШ, понад          5 шт/м2.

Співвідношення по віковому стану I:IIго становить відповідно 70:20 %.

На площах озимих та ярих зернових колосових культур масово розповсюджуються стеблові пильщики.  Чисельність емаго  шкідників перевищує ЕПШ.

На площах багаторічних трав та просапних культур масово розповсюджується гусениця лучного метелика. Чисельність шкідника поки що не перевищує поріг шкодочинності.

Рекомендуємо провести додаткові обстеження посівів та при необхідності провести захисні заходи.

При хімічних обробках рекомендуємо використовувати бакові суміші дозволених до використання пестицидів для комплексного захисту  культур.

При проведені даних заходів суворо дотримуватися техніки безпеки із дотриманням екологічного законодавства.

Особливу увагу звертаємо на недопущення отруєння бджіл. 

 


АМБРОЗІЯ

Додаток до річного плану закупівель

До уваги сільгосппідприємств, фермерських господарств, суб’єктів господарювання, що займаються вирощуванням продукції рослинництва

До уваги суб’єктів господарювання,

що займаються виноградарством та садівництвом!

 

Доводимо до Вашого відома, що в районі працює комісія, склад якої затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.10.2017 року № 338 «Про створення районної комісії з питань фінансування розвитку виноградарства і садівництва» (зі змінами).

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» (із змінами) визначені напрямки надання фінансової підтримки на розвиток  виноградарства, садівництва і хмелярства (далі – Порядок).

Якщо Ви претендуєте на отримання компенсації за напрямом визначеним підпунктами 1, 2 пункту 5 Порядку, необхідно подати до Мінагрополітики України в електронному або паперовому вигляді заяву до 20 червня та 20 листопада за встановленою Мінагрополітики формою (наказ Мінагрополітики України від 20.03.2018 № 151), на підставі якої комісія Мінагрополітики приймає рішення щодо включення суб’єкта господарювання до переліку претендентів на державну підтримку, який розміщується протягом 10 робочих днів на офіційному веб-сайті Мінагрополітики (згідно пункту 61 Порядку).      

Також повідомляємо, що наказом Мінагрополітики України від 20.03.2018 № 151 затверджені нормативи, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форми звітності та переліку обладнання, механізмів та техніки.

За роз’ясненнями звертайтеся до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за телефоном (06272)2-30-37.

 

 

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Управління агропромислового розвитку

Костянтинівської райдержадміністрації повідомляє

 

З 19.05.2018 року відмічено відродження клопа шкідливої черепашки.

З 28 травня чисельність шкідника почала перевищувати ЕПШ, понад          5 шт/м2.

Співвідношення по віковому стану I:IIго становить відповідно 70:20 %.

На площах озимих та ярих зернових колосових культур масово розповсюджуються стеблові пильщики.  Чисельність емаго  шкідників перевищує ЕПШ.

На площах багаторічних трав та просапних культур масово розповсюджується гусениця лучного метелика. Чисельність шкідника поки що не перевищує поріг шкодочинності.

Рекомендуємо провести додаткові обстеження посівів та при необхідності провести захисні заходи.

При хімічних обробках рекомендуємо використовувати бакові суміші дозволених до використання пестицидів для комплексного захисту  культур.

При проведені даних заходів суворо дотримуватися техніки безпеки із дотриманням екологічного законодавства.

Особливу увагу звертаємо на недопущення отруєння бджіл. 


До уваги голів фермерських господарств!

 

Постановою КМУ від 07.02.2018 № 106  «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств ( далі  — Порядок»).

 Цей Порядок передбачає фінансову підтримку фермерському господарству (у власності та/або користуванні  якого перебуває не більше ніж 500 га земель сільськогосподарського призначення), яке має чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 15 млн.грн. Фінансова підтримка надається одержувачам за напрямами:

1) Часткова компенсація вартості закупленого у  суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

2) часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської  техніки  та  обладнання вітчизняного  виробництва; 

3) здешевлення кредитів;

4) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими  дорадчими  послугами.

Для отримання фінансової підтримки (за напрямами  визначеними пунктами 1 та 3) одержувачі подають до державного банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва, заявку та підтвердні документи, а саме:

копію статуту фермерського господарства;

документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

 1. I. Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане (у розмірі 80 % вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 30 000 гривень на одне господарство) одержувачі, крім документів вищенаведених, також подають до державного банку копії:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння; сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння; платіжного доручення про оплату за насіння; накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння; акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

Документи для отримання часткової компенсації вартості закупленого  у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції подаються двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада поточного року.

 1. II. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі — техніка та обладнання) надається фермерським господарствам на безповоротній основі у розмірі 40 % вартості придбаної техніки та обладнання без урахування податку на додану вартість, зазначеної в акті приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженим постановою КМУ від 1 березня 2017 року № 130.

Для отримання компенсації техніки та обладнання фермерські господарства додатково подають до державного банку копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи).

III. Здешевлення кредитів здійснюється шляхом надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті кредитами, наданими державним банком (далі — компенсація).

Компенсація надається одержувачам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі  1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитом:

залученим до одного року, обсяг якого не перевищує 500,0 тис. грн., для покриття виробничих витрат;

залученим до трьох років, обсяг якого не перевищує 9 000,0 тис.  грн., для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

Для отримання компенсації одержувачі подають до державного банку, з яким укладено кредитний договір, заявку та підтвердні документи:

копію статуту фермерського господарства; документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік; довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

 1. IV. Часткова компенсація витрат сільськогосподарським дорадчим  службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік  маркетинг, юридичні  консультації    (у розмірі 90% вартості,  але  не  більш  ніж 10,0 тис. грн.)

Одержувач може скористатися фінансовою підтримкою за напрямами, визначеними вище, не більше одного разу протягом бюджетного року.

У разі надання недостовірної інформації одержувач повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання фінансової підтримки.

 

Роз’яснення щодо Порядку  фінансової підтримки фермерських господарств можливо отримати  в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.

Попередження  сільгосптоваровиробникам

усіх форм власності та мешканцям  району!

 

З настанням пожежо — небезпечного періоду 2018 року  для запобігання пожеж від палаючої трави або стерні слід завчасно провести роботи по створенню протипожежних смуг, очищення території від сухої трави і горючого сміття. Категорично забороняється спалювати траву та розводити багаття поблизу полів, лісів і житлових масивів, це тягне за собою адміністративну відповідальність, яка в разі заподіяння великого збитку може перерости до кримінальної.

Спалювання рослинних залишків суворо заборонено в Україні: статтями 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»,      ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», пунктами 3.6.14. та 3.7.1. «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», пунктами 3.6 та 6.4.2. «Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України», статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Статтею 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачається штраф на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів на громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів. У новій редакції кримінальної статті відповідальність за спалювання стерні значно збільшилася: штрафні санкції або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років (частина 1 ст. 245 КК України).

Закликаємо Вас, будьте обережні! Бережіть майно, вражай та техніку від пожеж.

Управління агропромислового розвитку

Костянтинівської райдержадміністрації

 

 

До уваги голів фермерських господарств!

 

Постановою КМУ від 07.02.2018 № 106  «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств ( далі  — Порядок»).

 Цей Порядок передбачає фінансову підтримку фермерському господарству (у власності та/або користуванні  якого перебуває не більше ніж 500 га земель сільськогосподарського призначення), яке має чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 15 млн.грн. Фінансова підтримка надається одержувачам за напрямами:

1) Часткова компенсація вартості закупленого у  суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

2) часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської  техніки  та  обладнання вітчизняного  виробництва; 

3) здешевлення кредитів;

4) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими  дорадчими  послугами.

Для отримання фінансової підтримки (за напрямами  визначеними пунктами 1 та 3) одержувачі подають до державного банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва, заявку та підтвердні документи, а саме:

копію статуту фермерського господарства;

документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

 1. I. Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане (у розмірі 80 % вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 30 000 гривень на одне господарство) одержувачі, крім документів вищенаведених, також подають до державного банку копії:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння; сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння; платіжного доручення про оплату за насіння; накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння; акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

Документи для отримання часткової компенсації вартості закупленого  у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції подаються двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада поточного року.

 1. II. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі — техніка та обладнання) надається фермерським господарствам на безповоротній основі у розмірі 40 % вартості придбаної техніки та обладнання без урахування податку на додану вартість, зазначеної в акті приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженим постановою КМУ від 1 березня 2017 року № 130.

Для отримання компенсації техніки та обладнання фермерські господарства додатково подають до державного банку копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи).

III. Здешевлення кредитів здійснюється шляхом надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті кредитами, наданими державним банком (далі — компенсація).

Компенсація надається одержувачам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі  1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитом:

залученим до одного року, обсяг якого не перевищує 500,0 тис. грн., для покриття виробничих витрат;

залученим до трьох років, обсяг якого не перевищує 9 000,0 тис.  грн., для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

Для отримання компенсації одержувачі подають до державного банку, з яким укладено кредитний договір, заявку та підтвердні документи:

копію статуту фермерського господарства; документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік; довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

 1. IV. Часткова компенсація витрат сільськогосподарським дорадчим  службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік  маркетинг, юридичні  консультації    (у розмірі 90% вартості,  але  не  більш  ніж 10,0 тис. грн.)

Одержувач може скористатися фінансовою підтримкою за напрямами, визначеними вище, не більше одного разу протягом бюджетного року.

У разі надання недостовірної інформації одержувач повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання фінансової підтримки.

 

Роз’яснення щодо Порядку  фінансової підтримки фермерських господарств можливо отримати  в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації за адресою м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156, телефон (06272) 2-30-37.

ДО УВАГИ ВЛАСНИКАМ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧАМ!

Про діючі Програми у 2018 році

У зв`язку із початком проведення весняно-польових робіт, для попередження випадків отруєння та загибелі бджіл[/vc_column_text]

Оголошення

 

23 лютого 2018 року о 14-00 годині в управлінні агропромислового розвитку Костянтинівської райдержадміністрації  каб. № 105 (м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, 156) буде проведено виїзний прийом громадян  начальником управління фінансово-кредитного забезпечення, бухгалтерського обліку, адміністративного та господарського забезпечення – головним бухгалтером департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації — Слижук Вікторією Сергіївною.

 

Попередній запис громадян та питання по телефону:  2-12-86

Графік прийому громадян АПК

ДОДАТОК ДО РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ

Інформація
про підсумки роботи галузі сільського господарства
району в 2017 році

[/vc_column]
[/vc_row]